Piotr Orman
    Krzysztof Orman
    Andrzej Giewon

Piotr Orman [Jaworznik]

Przewodnik jurajski. Miłośnik i kolekcjoner broni białej (bagnety). Współautor wydanej w 2008 roku książki „Wielka Wojna na Jurze”, autor szeregu publikacji prasowych związanych z tematyką militarną i grobownictwem wojennym z okresu pierwszej wojny światowej. Zainteresowania związane z historią regionu a w szczególności zagadnieniami militarnymi związanymi z pierwszą wojną światową.

Ogólnie posiadam także poczucie humoru, co trudno wywnioskować z powyższego drętwego biogramiku.

Aleksander Kot [Pilica]

Miłośnik jurajskiej historii a zwłaszcza wszystkiego co posiada pilickie korzenie. Prowadzę stronę o historii tej miejscowości  www.jura-pilica.com. Przeciwnik przekształcania Jury w Szczyrk-bis kosztem jej unikalnych walorów,jednak bez tendencji do przykuwania się łańcuchami do ostańców ;)  Inne zainteresowani - Turystyka zwłaszcza rowerowa,fotografia a od niedawna miłośnik Polesia, z którym co najmniej raz do roku zdradzam Jurę  ;).

Z natury jestem człowiekiem wesołym ale bywa,że zapalczywym i marudnym w zakresie bronienia swoich racji ;)

Szymon Kot [Pilica]

Miłośnik pożarnictwa i wszystkiego co związane ze Strażą Pożarną, miłośnik historii miejscowych straży pożarnych z OSP Pilica na czele. Zapalony Strażak-ochotnik. Redaktor naczelny Śląskiej Galerii Fotografii Pożarniczej www.sgfp.com.pl  ;Zastępca redaktora naczelnego Polskiego Serwisu Pożarniczego www.remiza.com.pl . Inne zainteresowani – Turystyka rowerowa i piesza,fotografia,grafika komputerowa, wizualizacje 3D.

Jak widać po zainteresowaniach jednym słowem Człowiek-Orkiestra

Krzysztof Orman [Zagłębie/Śląsk - na wygnaniu z Jury]

Mąż swej żony, przewodnik jurajski, adept wiedzy tajemnej z dziedziny prawa.Współautor wydanej w 2008 roku książki "Wielka Wojna na Jurze", autor kilku publikacji prasowych związanych z w/w tematem. Poza samym regionem, szczególnym zamiłowaniem darzy poszukiwanie i odkrywanie wszelkich materialnych śladów Wielkiej Wojny, zarówno znajdujących się w terenie, jak i tych ukrytych skrzętnie w archiwach. Animator sportów ekstremalnych, zwłaszcza gry w paintball.Jednym słowem zwykły, szeregowy członek Towarzystwa Jurajskiego.

Andrzej Giewon

Mam 27 lat. Z Jurą związany jestem od wielu lat, moja mama zawsze zabierała mnie na wycieczki z p. Stróżeckim. Rajdy „Przebiśniegom na spotkanie” to była dla mnie codzienność. Zawsze interesowały mnie aspekty historyczne naszego regionu. Do tego doszła służba w ZHP, gdzie aktualnie pełnię funkcję instruktorską. W czasie studiów na politechnice ukończyłem kurs dla jurajskich przewodników PTTK co jeszcze bardziej połączyło moje losy z tym regionem. Wstąpienie do Towarzystwa Jurajskiego dało mi jeszcze większą możliwość działania ku chwale i ochronie zabytków i środowiska Jury. Na co dzień jestem mechanikiem samochodowym, dodatkowo uczę jedną klasę Technikum Samochodowego praktycznych aspektów naprawy samochodu.

Michał Demel [Włodowice]

Twórca Forum Jurajskiego, przewodnik jurajski od kilkunastu lat związany z regionem w szczególności z problematyką środowiska abiotycznego i antropopresji, oraz przemian krajobrazu. Kolekcjoner skamieniałości jury środkowej, fotograf. Rowerzysta i piechur chadzający własnymi ścieżkami, od kilku lat również kajakarz zamiłowany w Północnej Jurze i jej wschodnim szeroko pojętym pograniczu.
Poza Forum od 2002r. prowadzę stronę www.JuraPolska.com z rozbudowaną galerią fotograficzną jurajskich krajobrazów i przyrody.

To oczywiście nie jest pełny skład Towarzystwa. Pozostali członkowie TJ pracują nad swoimi biogramami i wyszukują odpowiednie fotki w domowych archiwach :)